Gospodarowanie Odpadami- Gmina Iwkowa

Światowy Dzień Ziemi

2018-04-17 10:07:31

Zagadnieniem tegorocznego Światowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia 2018 roku jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. Dzień Ziemi ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne.

Zachęcamy Mieszkańców, aby w tym dniu poświęcili czas na bycie z przyrodą, na obserwację i ekologiczną refleksję jak jest fascynująca, piękna, ciekawa, niepowtarzalna …

Gmina Iwkowa, jak co roku organizuje akcję w ramach której sprzątamy i segregujemy odpady. Planowany termin sprzątania to 23-30 kwiecień 2018r. Chętni do udziału w akcji mogą zgłaszać do Urzędu Gminy Iwkowa, pokój nr 12 po nieodpłatny odbiór worków i rękawic. Zebrane w takcie akcji odpady z miejsc wcześniej ustalonych, odbierze Firma Dimarco.

Autor: Szczepańska Agnieszka